Psychologická poradna pro studenty PF UK
Psychologická poradna pro studenty PF UK
Psychologické poradenství
Úterý:
9:00 – 13:00, místnost č. 118, Mgr. Bc. Zuzana Rojíková
Středa:
16:00 – 20:00, místnost č. 118, MUDr. Mgr. Štěpánka Pabiánová
Čtvrtek:
8:00 – 12:00, místnost č. 118, MUDr. Petra Ročková, Ph. D.
Studentům PF UK je poradenství k dispozici ZDARMA.
Mgr. Bc. Zuzana Rojíková
Práci psychoterapeuta vnímá jako možnost být průvodcem druhého člověka. Jejím cílem je, aby klient žil tak, jak si sám přeje. Třeba i něčemu navzdory, vždy ale se svým vnitřním souhlasem. V současné době pracuje v soukromé praxi v poradně s tématy smyslu života, ztráty, úzkosti, partnerských problémů, nespokojenosti v práci/studiu a stresu. Její předešlé zkušenosti byly hlavně v oblasti závislostí, sebepoškozování, krize a traumatu. Vystudovala psychologii se zaměřením na vzdělávání na Západočeské univerzitě v Plzni. Dále právo. Absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik v logoterapii a existenciální analýze a roční kurz psychoterapeutické práce s traumatem.
MUDr. Mgr. Štěpánka Pabiánová
Je absolventkou 1. lékařské fakulty a Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Je frekventantkou výcviku v kognitivně behaviorální terapii Odyssea- Mezinárodního institutu KBT, má za sebou kurz základů transakční analýzy. V současné době pracuje jako lékařka v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Mimo psychiatrickou nemocnici se zajímá především o zvládání stresu způsobeného studijním a pracovním zatížením a úzkostné poruchy. Poskytuje jak psychoterapeutické, tak psychiatrické služby, a to v českém a anglickém jazyce.
MUDr. Petra Ročková, Ph. D.
Absolvovala 1. Lékařskou fakultu University Karlovy a téměř 20 let pracuje na neurologickém oddělení nemocnice v Motole, kde se věnuji převážně pacientům s roztroušenou sklerózou. Ve snaze o zlepšení komunikace s pacienty nejprve absolvovala kurz koučinku, a následně absolvovala 5ti letý sebezkušenostní výcvikový program v psychoterapii v dynamickém směru. Psychoterapii chápe jako možnost dopřát si čas v bezpečném nehodnotícím prostředí, kde si klient hledá a nachází cestu životem, která je pro něj nejpřijatelnější. K tomu, jak se v životě cítíme, velkou měrou přispívají mezilidské vztahy, které nás od malička formují a v dospělosti ovlivňují. I v terapii je pro ni důležitá práce na vztahu s klientem, který může být katalyzátorem změny.