Šestý ročník Camp Peira 2024 | 18. – 20. 10. 2024 (registrace do 29. září 2024)

foto

Šestý ročník Camp Peira 2024 | 18. – 20. 10. 2024 (registrace do 29. září 2024)

Registrace

Šestý ročník Camp Peira se uskuteční 18. - 20. října 2024.

Registrace je otevřena do 29. září 2024 zde.

V případě dotazů se, prosím, obraťte na dr. Věru Honuskovou (honuskova@prf.cuni.cz).
 

O Camp Peira

CAMP PEIRA je třídenní specializovaný kurz pořádaný Právnickou fakultou Univerzity Palackého ve spolupráci s Armádou České republiky a Právnickou fakultou Univerzity Karlovy (Centrem migračního a uprchlického práva). Jde o LARP, tedy simulaci, kde má každý svou roli a v ní jedná. Zaměření na mezinárodní humanitární právo, uprchlické a migrační právo a interdisciplinární přístup činí tento výcvik v kontextu České republiky i celé Evropy jedinečným.
Kurz klade důraz na propojení teorie s praxí, a to v oblastech práva ozbrojených konfliktů, mezinárodního uprchlického a migračního práva či poskytování zdravotní péče v situacích konfliktu i na propojení účastníků z civilní sféry (studenti, odborníci, akademici) s vojenskými profesionály. CAMP PEIRA probíhá v reálném prostředí vojenského výcvikového prostoru Armády ČR Březina/Vyškov.

Obsahově je kurz koncipován jako simulace situace ozbrojeného konfliktu. Studentům jsou přiděleny role (právní poradce velitele tábora, uprchlík, migrant, pracovník nevládní organizace, zdravotnický personál, zadržená osoba), v nichž čelí situacím prokazujícím relevanci a složitost aplikace příslušných (mezinárodněprávních) norem v průběhu ozbrojeného konfliktu. Díky spolupráci s příslušníky Armády ČR studenti získají a prohloubí i další praktické dovednosti.

Organizační tým a instituce

Hlavním organizátorem je Právnická fakulta Univerzity Palackého (účastníky jsou čeští i zahraniční studenti) ve spolupráci s Armádou České republiky (konkrétně s Univerzitou obrany v Brně, bojovými týmy, speciálními jednotkami, zdravotnickým personálem a dalšími) a Právnickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze.

Na kurzu se organizačně nebo účastí (experti a/nebo studenti) podílejí také následující instituce:

Mezinárodní výbor Červeného kříže, Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR Praha), Univerzita obrany.
Na kurzu se podílejí také mezinárodní a národní odborníci z vysokých škol, státních orgánů (státní zastupitelství), médií nebo zdravotnických zařízení.

 

K metodě výuky více 

Faix, M., Honusková, V. Realita ve hře – hra v realitě? Simulace jako praktická forma právnického vzdělávání v oblasti mezinárodního humanitárního práva. Jurisprudence 1/2018, s. 44-45

Honusková, V., Faix, M., Obrdlíková, K. Using Live Action Role-Play in teaching migration and refugee law. In Grimes, R., Honusková, V., Stége, U. (eds.) Teaching Migration and Asylum Law, Routlegde, 2022, s. 155-162.

 

Leták ke stažení ZDE

Uložit událost do kalendáře